En Yeni Paylaşım Platformu Full Paylaşım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Program,oyun, filim,klip,webmaster,araçlar,resimler,arkadaşlık,sohbet,faydalı bilgiler vb...dahası bu forumda.paylasım platformu

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle KAYIT olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzda bulunan özel aktivitelerden yararlanamaz.

DDR Nedir?Anlatım

YazarMesaj
A D M İ N
FORUM KURUCUSUDDR Nedir?Anlatım Admin-yeni
A D M İ N

Aktiflik :
DDR Nedir?Anlatım Left_bar_bleue200 / 999200 / 999DDR Nedir?Anlatım Right_bar_bleue

Başarı Puanı : 33161
Rep Puanı : 1
Yaşı : 41

DDR Nedir?Anlatım Empty
MesajKonu: DDR Nedir?Anlatım   DDR Nedir?Anlatım Icon_minitimePaz Nis. 15, 2012 9:21 am

DDR Nedir?Anlatım Images?q=tbn:ANd9GcS4ansM1ZdAcFydgiQh8sKqjk88DHd-YhFUcLkxnQ--b4TAzW8jRQ
Bir çoğumuzun yeni bir bilgisayar alırken yada tamirinde karşımıza çıkan “DDR3” terimine rastladınız ve ne yapacağınızdan emin değilsiniz. DDR3, temel olarak bugünkü sistem belleğinde, yani RAM’de kullanılan teknolojidir. DDR3 bellekler, bugün tüketiciler tarafından en sık kullanılan bellekler konumunda.

Yeni bir bilgisayar satın alırken veya varolan bilgisayarınızı yükseltirken ihtiyaç duyacağınız RAM’ler, DDR3 olacaktır.

Peki DDR3 adı nereden geliyor? Bunu anlayabilmek için biraz geriye dönüş yapmamız gerekiyor. Geleneksel DRAM, asenkron bir arayüz kullanıyordu. Bu, işlemciden bağımsız olarak çalıştığı anlamına geliyordu ve işlemciden gelen isteklere yetişemediği durumlarda bu, ideal bir durum meydana getirmiyordu. SDRAM’ler, bellek cevaplarını sistem veriyolu ile senkronize ederek ve işlemleri sıraya dizmeye izin vererek bu işi kolaylaştırdılar. Bu gelişmeler sayesinde bilgisayarlar, 1990′ların sonunda işlemleri artık çok daha hızlı gerçekleştirebiliyordu.

SDRAM’in izlediği bu yolun da bazı kısıtlamaları olduğu kısa zamanda ortaya çıktı. Orijinal SDRAM, tekli veri oranı (SDR) arayüzüyle çalışıyor ve her saat döngüsü için bir komut kabul edebiliyordu. Bilgisayarlar karmaşık hale geldikçe ve yaygınlaştıkça belleye yapılan karmaşık isteklerin sayısı arttı ve bu, daha büyük bir sorun halini aldı.
http://bialem.forummi.com

DDR Nedir?Anlatım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İddaa Nedir?Nasıl Oynanır?.Resimli Anlatım
» PHP Bot Yapımı-PHP Bot Yazılımı Anlatım
» İp Adresi Nasıl Değişir? Resimli Anlatım
» Spam Nedir?Detaylı Anlatımı
» Bilgisayara Format Nasıl Atılır Resimli Anlatım